RSS
Ważne:
Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną rozstrzygnięty !      Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną rozstrzygnięty !      Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną rozstrzygnięty !      Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną rozstrzygnięty !     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Szkolenie w zakresie założenia, prowadzenia, certyfikacji Informacji Turystycznej

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-05 10:25:29
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna ”LOTUR” przy wsparciu finansowym z Urzędu Marszałkowskiego organizuje "Szkolenie w zakresie założenia, prowadzenia, certyfikacji Informacji Turystycznej” . Szkolenie jest bezpłatne , serdecznie Państwa zapraszamy do udziału. Ilość miejsc ograniczona. W zakładce więcej - formularz zgłoszeniowy.

Obchody "Wielkiej Ucieczki" - Zapraszamy do Żagania!

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-21 11:51:50
W piątek 24 marca o godz.12.00 przy Muzeum Obozów Jenieckich, przy ul. Lotników Alianckich odbędzie się uroczystość z okazji 73. rocznicy "Wielkiej Ucieczki". Serdecznie zapraszamy

Wiosenna oferta Pałacu Mierzęcin

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-21 11:39:49
Pożegnajmy zimę i cieszmy się urokiem rozkwitającej wiosny w Mierzęcinie. Kilka dni wśród budzącej się do życia przyrody doda energii, kąpiele saunowe w Strefie Wellness– wzmocnią a lekkie i smaczne posiłki w Restauracji Pałacowej dopełnią przyjemności.

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-21 11:33:42
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 26 marca 2017 r. na pieszą wycieczkę na trasie: Nowogród Bobrzański - Turów - Podgórzyce - Nowogród Bobrzański .Trasa liczy 14,5 km. Zbiórka uczestników na dworcu PKS o godz. 8.50 Odjazd autobusu (Feniks V) o godz. 9.00 (bilet 4,80 zł). Powrót z Nowogrodu autobusem o godz. 16.02 (bilet 4,80 zł). Wycieczkę poprowadzi Przodownik Turystyki Pieszej Mariola Szydło. Dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

Zachęcamy do Głosowania na Strzelce Krajeńskie! - "Top 5 kurortów, letnisk i uzdrowisk" - etap ogólnopolski

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-15 14:21:33
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej edycji konkursu "Top 5 kurortów i letnisk w Polsce"! Głosujemy na najlepsze miejscowości wypoczynkowe i rekreacyjne w poszczególnych regionach. W edycji regionalnej Polska Organizacja Turystyczna zaproponowała po 5 atrakcyjnych turystycznie miejsc, posiadających walory przyrodnicze i krajobrazowe. Przede wszystkim uzdrowiska, kurorty i letniska. W Województwie Lubuskim w etapie regionalnym zwyciężyły Strzelce Krajeńskie - zachęcamy Państwa do oddania głosów na lubuskiego reprezentanta w etapie ogólnopolskim!

Konkurs Wielkanocny w Iłowej – czas start!

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-15 12:14:33
To już IX edycja Wielkanocnego Konkursu na Wypieki Ludowe i Plastykę Obrzędową. Tradycyjnie oceniane będą prace o tematyce wielkanocnej: pisanki, pieczywo, palmy, koszyczki wielkanocne ze święconką. Kompozycje należy dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej do 12.04.2017 r. godz. 18.00. Komisja konkursowa oceniać będzie prace w następujących grupach wiekowych: do lat 16 oraz powyżej lat 16.
więcej Tagi: konkursy,

LUBUSKIE na ITB-BERLN 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-10 12:12:45
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” wspólnie z Samorządem Województwa Lubuskiego przygotowała promocje naszego regionu podczas Największej giełdy turystycznej ITB-Berlin 2017. Na Ziemie LUBUSKĄ oprócz LOTUR, Urzędu Marszałkowskiego zapraszali także Żagań, Iłowa, Muzeum w Kostrzynie prezentują oferty , ciekawe propozycje wypoczynku na Ziemi Lubuskiej. Tematem przewodnim naszej prezentacji były zamki, dworki pałace znajdujące się na Ziemi Lubuskiej. Na lubuskim stoisku oprócz materiałów promocyjnych ekspozycje produktów regionalnych i ich degustacje, loterie losowanie nagród regionalnych W sobotę podczas loterii losowanie nagrody ufundowanej przez Pałac w Mierzęcinie - voucher na pobyt trzydniowy (dwa noclegi) dla dwóch osób, ze śniadaniem w pokojach w budynku pałacu w Mierzęcinie voucher zawiera jeszcze dwukrotne, jednorazowe nielimitowane wejście OPEN do strefy Wellness (świat saun, łaźni i grot wraz z basenem) Składamy podziękowanie za przygotowanie i prowadzenie wspólnej prezentacji naszego regionu Urzędowi Marszałkowskiemu, miastu Żagań, Gminie Iłowa, Muzeum w Kostrzynie, Właścicielom Pałacu w Mierzęcinie za przekazanie nagrody do loterii fantowych. Teraz czekamy na efekty naszych wspólnych działań!

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-09 11:46:54
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 12 marca 2017 na spacer z Zawady przez Stożne do Jan doliną Zimnego Potoku. Trasa liczy ok. 8 km. Zbiórka uczestników na przystanku MZK przy Lumelu w kierunku Zawady o godz. 10.35, wyjazd do Zawady o godz. 10.42 (bilet 3,-zł). Zakończenie na przystanku MZK w Janach około godz. 13.00. Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki do Zielonej Góry. Wycieczkę poprowadzi Beata Musiałowska – przewodnik turystyczny PTTK. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra

Zapraszamy na "Happy Hour" - ITB Berlin 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-03 12:25:10
Serdecznie zapraszamy Państwa na Happy Hour - podczas targów ITB Berlin 2017, będą mieli Państwo możliwość wygrać atrakcyjny weekend w Polsce w tym również w Pałacu Mierzęcin!

9 MARCA, HALA 15.1 ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy na koncert Czesława do Żar!

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 13:01:45
Kolejny raz Urząd Miasta w Żarach ma dla Państwa niespodziankę. Tym razem dla kobiet z okazji Waszego Święta. 1 marca w godz. od 13.00 do 18.00 będą rozdawane w pokoju 102 Urzędu Miejskiego w Żarach darmowe bilety na koncert Czesława. Liczba biletów ograniczona. Zapraszamy wszystkie Panie.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Muzeum Twierdzy Kostrzyn

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 12:39:37
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Muzeum Twierdzy Kostrzyn zaprasza na koncert Tadeusza Polkowskiego, polskiego rapera zwanego pod pseudonimem artystycznym „Tadek”, podejmującego w swojej twórczości tematykę patriotyczną. W wielu swoich utworach oddaje hołd Żołnierzom Wyklętym. Po zakończeniu koncertu organizatorzy planują ognisko oraz bezpłatne zwiedzanie ekspozycji w Bastionie Filip. Koncert na wolnym powietrzu przy Bastionie Filip. Wstęp wolny.
więcej Tagi: imprezy,