RSS
Ważne:
Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 0 Lubuską Perłę Turystyczną zgłaszamy do 30 września 2018      Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 0 Lubuską Perłę Turystyczną zgłaszamy do 30 września 2018      Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 0 Lubuską Perłę Turystyczną zgłaszamy do 30 września 2018      Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 0 Lubuską Perłę Turystyczną zgłaszamy do 30 września 2018     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Ruszyła XVI edycja konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny"

Autor: Administrator, dodano: 2018-06-19 09:21:42
Jest Nam miło poinformować, że rozpoczyna się kolejna edycja Konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny - O Lubuską Perłę Turystyczną - Certyfikat POT". Po raz 16 zostaną przyznane Lubuskie Perły Turystyczne oraz Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Konkurs, co roku wyłania najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 30 września br. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie on obsługiwany za pomocą prostej w obsłudze aplikacji. Aplikacja będzie czynna za kilka dni :)

„Nie siedź w domu — wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-21 19:28:10
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w sobotę 24 czerwca 2017 roku Na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami. Trasa: Zielona Góra — Łężyca — Wysokie — Czerwieńsk 12 km) Zbiórka uczestników na pętli autobusowej MZK na Chynowie o godzinie 10:20. Dojazd autobusami linii nr 1 oraz linii nr 17. Podczas wędrówki zobaczymy dolinę Odry. Zakończenie wycieczki biesiadą turystyczną. Przyjazd do Zielonej Góry około godziny 16:00. Wycieczkę poprowadzi przodownik OTP Józef Stański. Zapraszamy do udziału wszystkich sympatyków tej formy wypoczynku.

III Lubuski Sejmik Turystyczny - wnioski pokonferencyjne

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-20 15:02:13
III Lubuski Sejmik Turystyczny zorganizowany przez Lubuską Regionalną Organizację Turystyczną „LOTUR” . Rozpoczęliśmy organizacją sesji plenarnej z wprowadzeniem do tematu poprzez referaty prelegentów związane z główną przewodnią tematyką „Przyszłość w turystyce-turystyka w przyszłości”, które poświęcone były aktualnym i przyszłym zagadnieniom rozwoju turystyki. Po przerwie uczestnicy sejmiku rozeszli się do sla na dyskusje w trzech panelach tematycznych:

- PANEL HOTELARSKI: Celem panelu było przedyskutowanie wspólnie z udziałem hotelarzy i fachowców problemów lubuskiej bazy noclegowej oraz próby znalezienia rozwiązań tych problemów, a także nakłonienie hotelarzy do nowatorskich rozwiązań w dziedzinie promocji obiektów noclegowych. Zaprezentowanie ruchu turystycznego aktualnie i w przyszłości.

-PANEL SZLAKI TURYSTYCZNE W LUBUSKIM: Celem panelu było przede wszystkim wprowadzenie do problemu związanego ze znaczeniem szlaków turystycznych, kulturowych ich znaczenie dla rozwoju turystyki, ich rozwój, zasady tworzenia i znakowania a przede wszystkim zmierzenie się z tematem inwentaryzacji obecnych szlaków . Innowacyjne i niekonwencjonalne rozwiązania w turystyce.

- PANEL DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH INWESTYCJAMI W LUBUSKĄ TURYSTYKĘ: Turystyka jest gałęzią gospodarki przynoszącą pokaźne dochody. Ten panel był poświęcony inwestowaniu w lubuską turystykę. Osoby zainteresowane inwestycjami usłyszały od fachowców i znawców tematu jak i gdzie trafnie zainwestować swoje środki w naszym regionie, aby przyniosły one dochód dla inwestora i pożytek dla naszego regionu. Panel został poświęcony potrzebami turystów w zakresie infrastruktury turystycznej, przedstawione zostały rozwiązania, ( skąd i jak pozyskać fundusze na rozwój turystyki) oraz co jest rzeczą najważniejszą i budzącą w naszym regionie wiele emocji, poruszona została kwestia wsparcia lubuskich produktów turystycznych oraz różne propozycje z programów UE.

III Lubuski Sejmik Turystyczny -„Przyszłość w turystyce- turystyka w przyszłości” FOTO RELACJA

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-16 17:16:33
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego.

Zapraszamy do Bytnicy na „IX Festiwal Kultury Łowieckiej”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-14 11:20:18
Tegoroczny IX Festiwal Kultury Łowieckiej odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w Bytnicy. Będzie to jednodniowa impreza integrująca mieszkańców regionu oraz środowiska łowieckie i przyrodnicze z Polski i Niemiec. Festiwal jest realizowany przez Gminę Bytnica w partnerstwie z Radą Sołecką w Bytnicy. Głównymi atrakcjami Festiwalu będzie bogaty program artystyczny nawiązujący do tematyki łowieckiej, degustacja specjalnie przygotowanych potraw myśliwskich oraz pokazy trofeów i sprzętu myśliwskiego. Tego dnia swoją twórczość przedstawią lokalni artyści, rękodzielnicy i muzycy. Każdy gość może spróbować specjałów kuchni myśliwskiej, przygotowanych specjalnie na tę okazję, wśród których będzie można znaleźć pieczone dziki, kiełbasy, szynki. Obejrzeć można także wystawę trofeów myśliwskich w przygotowanej do tego celu galerii oraz pokazy malarstwa o tematyce ściśle związanej kulturą łowiecką. Tego dnia ma także miejsce międzynarodowy koncert muzyki myśliwskiej, gdzie na przygotowanej do tej ceremonii scenie odbędą się koncerty zespołów łowieckich, pokazy gry na rogach, pokazy wabienia zwierzyny oraz pokazy sygnalistyki łowieckiej. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy psów myśliwskich, pokazy sokoła oraz wystawa literatury historycznej o tematyce łowieckiej.

Łagowski Piknik Kulturalny

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-09 12:05:29
Serdecznie zapraszamy Państwa 22 czerwca 2017 roku na wyjątkowy Łagowski Piknik Kulturalny!!!

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-06 11:42:58
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza wszystkich sympatyków turystyki pieszej w niedzielę 11 czerwca 2017 r. na pieszą wycieczkę leśnymi ścieżkami z Niedoradza do Drzonkowa przez Ługowo i Suchą. Trasa liczy 18 km. Zbiórka uczestników na dworcu PKP o godzinie 8:15. Odjazd pociągu o godz. 8:31 – „PERON 3”. (bilet: 5,30 zł) Powrót z Drzonkowa do Zielonej Góry autobusem MZK o godzinie 15:26 lub 16:26. (bilet: 3,00 zł) UWAGA!! Prosimy o zabranie ze sobą coś prowiantu, ponieważ po drodze nie ma sklepu oraz czegoś przeciwko komarom!! Wycieczkę poprowadzi: Przodownik Turystki Pieszej – Anna Zmaczyńska

Zapraszamy na Rajd "Śladami Maurycego"

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-06 11:26:19
Rajd ma charakter gry terenowej, polegającej na przebyciu określonej trasy pieszo lub rowerem, wykonaniu zadań zgodnie z instrukcją i dostarczeniu karty odpowiedzi na miejsce zakończenia rajdu. Zadania związanie będą m. in. z biografią Maurycego von Nassau, historią związaną z zakonem joannitów oraz przyrodą Rzeczpospolitej Ptasiej.

Kryterium Uliczne "Ognia i Czarów"

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-01 19:51:20
Zapraszamy 2 lipca 2017 r. do malowniczych Strzelec Krajeńskich na wielki wyścig kolarski będący częścią eliminacji do Mistrzostw Polski!

Spływ kajakowy w Kolesinie

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-01 19:09:33
Wiosenna, ładna pogoda nastraja pozytywnie i zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Polecamy czas z rodziną lub przyjaciółmi spędzić w Dworze Kolesin podczas spływów kajakowych zakończonych biesiadą przy przystani. Wybór trasy dostosowujemy do Państwa (początek - jezioro Wojnowskie), służymy pomocą przy wodowaniu oraz na zakończenie wiosłowania. Spływ kajakowy to świetna zabawa dla całych rodzin! Dla grup minimum 10 osobowych oferujemy spływ, który może być zakończony ogniskiem tuż nad brzegiem jeziora.

Żagański Dzień Dziecka

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-01 18:55:23
Serdecznie zapraszamy 4 czerwca 2017 r. w godzinach 15,00 -19,00. na żagański dzień dziecka! Miasto przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych.