RSS
Ważne:
Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną rozstrzygnięty !      Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną rozstrzygnięty !      Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną rozstrzygnięty !      Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną rozstrzygnięty !     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Szkolenie w zakresie założenia, prowadzenia, certyfikacji Informacji Turystycznej

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-05 10:25:29
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna ”LOTUR” przy wsparciu finansowym z Urzędu Marszałkowskiego organizuje "Szkolenie w zakresie założenia, prowadzenia, certyfikacji Informacji Turystycznej” . Szkolenie jest bezpłatne , serdecznie Państwa zapraszamy do udziału. Ilość miejsc ograniczona. W zakładce więcej - formularz zgłoszeniowy.

Życzenia Wielkanocne!

Autor: Administrator, dodano: 2017-04-10 09:32:48
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY ŻYCZY ZARZĄD I PRACOWNICY LUBUSKIEJ REGIONALNEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ "LOTUR"

Łagów Perła Ziemi Lubuskiej

Autor: Administrator, dodano: 2017-04-06 14:46:27
Zachęcamy do obejrzenie 2 częściowego filmu promocyjnego na tema Łagowa!

3. Dycha po Żarach!

Autor: Administrator, dodano: 2017-04-06 11:29:18
Zapraszamy państwa na 3 edycję biegu "Dycha po Żarach"!

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-04-06 11:23:14
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza wszystkich sympatyków turystyki pieszej w niedzielę 9 kwietnia 2017 r. na pieszą wycieczkę leśnymi ścieżkami z Zielonej Góry do Zaboru przez Stary Kisielin i Droszków. Trasa liczy 15 km. Zbiórka uczestników na pętli MZK na os. Śląskim o godzinie 9:45. (dojazd 8,14,19,20). Ruszamy o godzinie 10:00. Powrót z Zaboru do Zielonej Góry autobusem PKS o godzinie 17:15. (bilet 6,50 zł) Wycieczkę poprowadzi: Przodownik Turystki Pieszej – Grzegorz Zmaczyński Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra

Konkurs na opracowanie projektu graficznego - logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY.

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-29 10:54:55
Zarząd Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY. Głównym jego celem jest wyłonienie znaku identyfikacji wizualnej, który będzie mógł być wykorzystywany we wszystkich materiałach promocyjnych i informacyjnych III LST. Dla autora najlepszej pracy przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Logo III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego powinno kojarzyć się z lubuską turystyką, związaną z wykorzystaniem swojego położenia pośród lasów, jezior i rzek, z ofertą i potencjałem turystycznym Ziemi Lubuskiej.

Prace konkursowe, z dopiskiem na kopercie "Logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY " zgodnie z regulaminem wraz z załącznikami, należy przesłać lub złożyć w zamkniętej kopercie do 22.04.2017 roku.

Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą wziąć w nim udział graficy, projektanci, artyści plastycy, uczniowie, studenci i absolwenci szkół oraz uczelni wyższych - osoby fizyczne i osoby prawne oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej, zamieszkałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej lub też mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Harmonogram imprez w Łagowie 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-28 12:24:38
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez w Łagowie!

Szanowni Obywatele i Sympatycy Rzeczpospolitej Ptasiej!

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-28 10:09:30
Tak niedawno zaczął się rok bociana czarnego w Rzeczpospolitej Ptasiej, a tu już wiosna i XVI Zlot za pasem. Mamy nadzieję, że dbacie Państwo o swoją kondycję i szykujecie się do odwiedzenia Słońska i ptasich szlaków. My też przygotowujemy się do nowego sezonu, zwłaszcza, że jest nas już ponad 3000 obywateli ptasiej republiki!

„Tajemnice krzyży pamięci”- Audycja

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-24 11:37:35
Zachęcamy do wysłuchania reportażu Marzeny Wróbel „Tajemnice krzyży pamięci”.

„Tajemnice krzyży pamięci”- reportaż Marzeny Wróbel

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-22 12:50:58
Odnalezionych i opisanych jest 49, a każdy ma swoją unikalną historię. Te znajdujące na terenach Ziemi Lubuskiej należą do najciekawszych i najliczniejszych w Polsce. Kamienne krzyże pokutne, zwane również krzyżami pojednania stawiano od czasów średniowiecza w miejscach popełnienia przestępstwa. To właśnie sprawca musiał postawić kamienny krzyż lub wręcz kapliczkę. Rodzina ofiary po pewnymi warunkami wyrzekała się zemsty i zawierane tam było pojednanie z zabójcą. Po spełnieniu pokuty grzesznik mógł powrócić do normalnego życia. Wybaczanie sprawcy skończyło się z wiekiem XV, ale tradycja stawiania krzyży przetrwała znacznie dłużej.

Premiera w środę po godzinie 18.00 na antenie Radio Zachód!

Pierwszy Żarski Zlot Foodtrucków

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-21 12:00:16
Kuchnia amerykańska, włoska, meksykańska, molekularna, burgery, frytki, zapiekanki i słodycze - na spróbowanie tego wszystkiego jednego dnia będą mieli Państwo szansę w Żarach podczas pierwszego zlotu " Foodtrucków". 19-18 marca godz. 10:00 - 18:00, Zapraszamy!